Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/home/inversa/domains/kaunoneigalieji.lt/public_html/wp-content/plugins/the-events-calendar/the-events-calendar.php/lang/the-events-calendar-lt_LT.mo) is not within the allowed path(s): (/home/inversa/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/inversa/domains/kaunoneigalieji.lt/public_html/wp-includes/l10n.php on line 783
Įgyvendinami projektai – Kauno Neįgalieji

ES projektas „Kompleksinės paslaugos šeimai“

  • Kauno rajono savivaldybės administracija kartu su projekto partneriu Kauno krašto neįgaliųjų sąjunga įgyvendina projektą „Kauno rajono bendruomeniniai šeimos namai“ ir nuo 2019 m. rugsėjo mėn. iki 2021 m. birželio mėn. teikia asmeninio asistento paslaugas.

  Asmeninio asistento paslaugos – namų ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant) individualiai asmeniui iki 4 valandų per parą septynias dienas per savaitę teikiama pagalba, padedanti įgalinti jo savarankiškumą ir užtikrinanti svarbiausias jo gyvybinės veiklos funkcijas (asmens higiena, mityba, judėjimas/mobilumas, socialiniai santykiai ir aplinka).

Asmeninis asistentas asmeniui gali teikti šias paslaugas (asmeninis asistentas neteikia paslaugų, susijusių su mokymo procesu):

  • asmeninis asistentas gali suteikti asmeniui pagalbą namuose ir viešojoje aplinkoje, skatindamas jo savarankiškumą, būtiną kasdieniame gyvenime;
  • asmeninis asistentas gali suteikti individualią diskretišką pagalbą, susijusią su asmens higiena (padės rengtis, maudytis ir kt.);
  • asmeninis asistentas gali lydėti asmenį į sveikatos priežiūros, užimtumo ar kitas valstybės ar savivaldybės institucijas, įstaigas, organizacijas, darbą, laisvalaikio praleidimo vietą;
  • organizuoti asmens maitinimą (pamaitins, pakels ir palaikys daiktus);
  • suteikti individualią pagalbą asmeniui, adekvačiai reaguojant į aplinką ir siekiant užmegzti bei palaikyti socialinius santykius su ta aplinka (kalbėjimas, laiko suvokimas ir orientavimasis aplinkoje, dienos režimo laikymasis, savivoka, disponavimas finansiniais ištekliais, vaistų vartojimas, socialinis bendravimas, poilsis ir laisvalaikis).

Prioritetas teikiamas asmenims, kurie lanko švietimo įstaigą, dirba arba ieško darbo, laukia eilėje gauti socialines paslaugas įstaigoje, nebegyvena stacionarios socialinės globos įstaigoje.

Asmeninis asistentas neatlieka už asmenį buities ir namų ruošos darbų, nevykdo slaugytojo ar slaugytojo padėjėjo funkcijų.

Prašymus galima teikti gyvenamosios vietos seniūnijoje arba Kauno rajono savivaldybės Gyventojų aptarnavimo ir dokumentų valdymo skyriuje, Savanorių pr. 371.

Daugiau informacijos tel. Nr. (8 652) 42620, (8 614) 05688 arba el. paštu kauno.kns@gmail.comagne.ceinoriute@krs.lt

Projektas Nr. 08.4.1-ESFA-V-416-08-0002 „Kauno rajono bendruomeniniai šeimos namai“ finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

 

TOP